"Obiekty Twierdzy Modlin"

Spacery wokół cytadeli w Modlinie Twierdzy i ustrzelone obiekty obiektywem aparatu zwiadowcy (z objaśnieniami szybkości migawki).

Obiekty Twierdzy Modlin. Po lewej, pierwsza brama wewnętrznego wału obronnego Brama Księcia Józefa Poniatowskiego.
Po prawej, fragment budynku cytadeli. W głębi, prochownia. Na tle nieba samolot startujący z lotniska Modlin. 
W tym dniu (11 kwietnia 2015 roku) była piękna pogoda sprzyjająca spacerom po historycznych ścieżkach mojej miejscowości.


Widok bramy Księcia Józefa Poniatowskiego od strony południowej i „mini krużganek” tejże bramy, która została wybudowana w 1837 r., a nazywana w okresie rosyjskim, „Wrotami Michajłowskimi". Od roku 1918 jej nazwa to brama „Księcia Józefa Poniatowskiego".

Panorama bramy księcia Józefa Poniatowskiego od strony północnej. Na dole w środkowej części bramy widoczny ceglany przyczółek niegdyś istniejącego mostu drewnianego (szczegóły na zdjęciu poniżej). Od skrajnych części bramy wzdłuż wału był wybudowany mur Carnota (pomarańczowa przerywana linia). Brama od strony cytadeli jest jednopoziomowa, a od strony północnej dwupoziomowa.

Widoczny ceglany przyczółek niegdyś istniejącego mostu (wiaduktu) o przęsłach drewnianych
i podporach z cegły.

Wewnętrzny wał obronny, a w nim brama „Księcia Józefa Poniatowskiego" zaznaczona przerywaną linią koloru pomarańczowego. W głębi w ciągu budynku cytadeli widoczna brama Kadetów.

W drogę!!!!        Spacerkiem do następnych obiektów. Z pikselowymi pozdrowieniami „dziadek”. Kolejne okrążenia niebawem.

 Dziadek 
( cz. I )


__
fot. Witold S. "Dziadek", III/IV 2015, Twierdza Modlin

1 komentarz :

Zapraszamy do dyskusji.

Warszawski Zwiad © 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone! Szablon dla Chrome, stworzony przez Blokotka | modyfikacje: weblove.pl | dostosowanie: Moro