Warszawska Praga, w dzień na zwiadzie i w Nocy 2013, przy biesiadzie. Cz. III. Dobry wyszynk

Kierunek na Ząbkowską! Obrałem. Po drodze spotkałem Oleandra z rodzinką więc na miejsce dotarliśmy wspólnie. Zbiliśmy zaraz parę „piątek” z Lucjanem (i Jakuzą też:), który wyszedł z „Konesera” i czekał na nas przy skrzyżowaniu Brzeskiej z Ząbkowską (obecność uwieczniona na zdjęciu z Cz. I) mimo, że polował na relację z koncertu m.in. Łony i Vienia.

Dawno takich tłumów nie widzieliśmy, chociaż muszę przyznać, że zalew ten był głównie młodszego pokolenia, co mieszkańcy ulicy odpoczywający w cieniu bram, z kojąco chłodnymi butelkami w dłoniach, raczyli barwnie komentować. Folklorystycznie się zrobiło;)

Do Szynku Praskiego już blisko !
Pogibaliśmy się z deka po praskim trotuarze i stwierdziliśmy, że w Szynku Praskim, przy wódeczce i śpiewach będzie nam najlepiej, bo lokal to przecież, godny polecenia.

Miejsce, gdzie spotykają się przyjaciele... Stalowa 37 (!)
Dziś już nie tylko "kosa, szklanka".
I były gołąbki w sosie pomidorowym, nóżki w galarecie (meduzą zwane), no i wódka oczywiście (jak dla kogo zresztą;) Były też dyskusje przy stole (Pozdrowienia dla Tosi i Piotra) oraz "praskie" z autopsji opowieści (pozdrowienia dla niewarszawianek z Mazur) i knucie planów, co można by ciekawego zrobić wspólnie dla Warszawy:) Pozytywna energia i o to kaman!


Szama daje radę!
Lokal po prawdzie praski i na pewno warto tam wracać. Kartę dań mają taką jak widać, a przy okazji wybór okołopiwnych trunków bezalkoholowych (co niespotykane), jeśli ktoś, jak ja, często robi za Schumachera. Nobliwy, ale przyjemny, domowy prawie klimacik, najlepiej smakuje jednak w dni powszednie, kiedy nie ma najazdu lewobrzeżnych (tak, takie tu cuda mają, więc hop na Pragie!).


Dla ciekawych tradycji, były pyzy w słoikach (tylko lupy do nich nie dali, bo średnice miały jak 2 złote). I nie powiem, zasiedziałem się tam, ale to akurat chyba nie była zasługa samej knajpy;)

warszawski zwiad 15 czerwca 2013 r. (piątek, wieczór)


następny odcinek zdjęciowy bardziej, już na pewno!

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Zapraszamy do dyskusji.

Warszawski Zwiad © 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone! Szablon dla Chrome, stworzony przez Blokotka | modyfikacje: weblove.pl | dostosowanie: Moro